Фото Медіацентр Україна – Одеса: міністр оборони України Олексій Резніков, в.о. міністра оборони Королівства Данія Троелс Лунд Поульсен
10 Квітня, 2023, 18:57

Україні потрібно 5 тисяч фахівців для розмінування територій — міністр оборони України Олексій Резніков

А на повне очищення України від російських мін може піти 30 років. Про це під час спільного брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса Міністра оборони України Олексія Резнікова та в.о. Міністра оборони Королівства Данія Троелса Лунда Поульсена розповів голова українського оборонного відомства.

“Мінімум 5 тисяч українських фахівців нам знадобиться, які будуть займатися розмінуванням. І це з розрахунком, що будуть приходити фахівці з інших країн. Це демонструє досвід Хорватії. Там війна закінчилася 28 років тому, і дотепер територія цієї країни не повністю розмінована. Вони в середньому на рік можуть розмінувати 50 кв.км. А у нас війна ще триває. Якщо рухатися темпами Хорватії, то на повне розмінування піде 30 років”, – зазначив Резніков. 

Втім, він додав, що використовуючи сучасні технології, цей процес можна буде скоротити. Міністр оборони зазначив, що обладнання для розмінування в тому числі надає королівство Данія. Під час візиту данського колеги була обговорена можливість розширення співробітництва у цій царині. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini