12 Квітня, 2022, 13:53

Україні передадуть інноваційну систему для медичної евакуації вартістю понад півмільйона доларів

До України зі США привезли інноваційну систему, яка дозволяє швидше та безпечніше застосовувати евакуацію повітрям, зокрема, й з поля бою. Зокрема, за її допомогою вивезення поранених  гвинтокрилом триває 2 хвилини  замість звичних 20-ти.  Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» розповів Калеб Карр, CEO компанії Vita Inclinata Technologies, якій належить розробка. Система, яку встановлюють на гелікоптери, має назву Vita Rescue System, вартує 500 тисяч доларів та допомагає стабілізувати медичні ноші, прикріплені до літального апарату. 

За словами Калеба Карра, нею мають обладнати український гвинтокрил Мі-8. Вже завтра відбудеться навчання для працівників Державної служби надзвичайних ситуацій. Вишкіл триватиме від 4 до 6 годин, адже, як запевняє розробник, користуватися Vita Rescue System надзвичайно просто. 

Калеб Карр розповідає, колись втратив друга, через те, що порятунок не був проведений належним чином. Це й спонукало його працювати у  царині медичної евакуації. Коли ж почалася війна в Україні, не зміг стояти осторонь.

«Побачивши, що тут відбувається, ми були глибоко зворушені, адже місія нашої компанії — рятувати життя.  Тож хочемо застосовувати свої інструменти там, де життя найбільше потребує порятунку. В Україні ми працювали над допомогою пораненим від самого початку війни і працюватимемо, доки вона не завершиться»,— каже Калеб Карр.

Підприємець додає, що спілкується з українським Урядом та постійно працює над  інноваційними рішеннями у різних сферах. Адже хочє, щоб Україна першою отримували розробки, яких і близько не буде у росії.

Наразі Vita Rescue System стоять на озброєнні Армії та Повітряних Сил Сполучених Штатів. Калеб Карр закликає представників оборонного сектору США перейняти досвід його компанії та надати Україні різноманітне медичне, рятувальне, та захисне обладнання.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm