Рафаєль Глуксманн, Голова спеціального комітету Європейського парламенту з іноземного втручання в усі демократичні процеси, Медіацентр Україна-Укрінформ
Рафаєль Глуксманн, Голова спеціального комітету Європейського парламенту з іноземного втручання в усі демократичні процеси, Медіацентр Україна-Укрінформ
21 Лютого, 2023, 20:20

Україні і партнерам потрібен інформаційний Рамштайн – голова спецкомітету Європарламенту

Голова спеціального комітету Європейського парламенту з іноземного втручання в усі демократичні процеси в ЄС Рафаєль Глуксманн виступив за створення інформаційного Рамштайну.
Про це він заявив за підсумками візиту його делегації до Києва у Медіацентрі Україна — Укрінформ .
«Ми думаємо, що є Рамштайн стосовно оборони, який показав себе дуже ефективним, якщо говорити про постачання зброї і супротив, а нам потрібен інформаційний Рамштайн, Рамштайн для боротьби наративів», – сказав Глуксманн.
Європарламентар відзначив, що якщо майбутнє Європи дійсно на кону, тоді потрібно ще зробити багато речей: усунити прогалини в санкціях, зупинити трансляцію російської пропаганди європейськими мовниками.
Він також підкреслив, що на Глобальному Півдні потрібен не той самий наратив, що і для європейців.
«Я наведу дуже простий приклад: Україна показа в російській пропаганді як інструмент Заходу, а росіяни пояснюють, що вони антиколоніальна сила проти західного імперіалізму. Це досягає якоїсь частини аудиторії, але правдивий наратив полягає в тому, що Україна –колонізована в минулому сила, яка відстоює свою незалежність проти імперіалістичного режиму», – пояснив голова спецкомітету.
На думку Глуксманна, треба доносити, що росія тут імперіаліст і колонізатор, а Україна насправді є героєм всіх колишніх колоній, які бажають бути вільними і незалежними.
«Ця лінія не була поширена на Глобальному Півдні», – підсумував він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini