Артем Біденко, керівник Інституту інформаційної безпеки, Медіацентр Україна-Укрінформ
Артем Біденко, керівник Інституту інформаційної безпеки, Медіацентр Україна-Укрінформ
30 Січня, 2023, 19:40

Україна змінила світовий інформаційний ландшафт не за останній рік, а ще під час першого Майдану — Інститут інформаційної безпеки

До першого Майдану Україна виступала у світових медіа другорядним об’єктом, і саме тоді українці почали формувати свою ідентичність як «нація, яка може». Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів керівник Інституту інформаційної безпеки Артем Біденко.

«Україна змінила світовий інформаційний ландшафт не сьогодні і не за останній майже рік. Вона змінила його на першому Майдані, як не парадоксально про це говорити. Ще в 2003-2004 Україна стала в центрі світових медіа і по суті сформувала, мабуть, вперше самостійно порядок денний. До того у всіх історіях порядку денного Україна виступала другорядно — об’єктом, проти якого зазвичай влаштовувалися ті чи інші спеціальні інформаційні операції. Саме на першому Майдані українці почали формувати свою ідентичність як нація, як країна, яка може, яка здатна. Нам весь час нав’язували, що ми failed state, що ми не можемо, що ми та качка, яка клишонога. Але ми довели, що можемо бути в центральних медіа всього світу. Другий Майдан це закріпив, почалася війна — і Україна з того часу знаходиться постійно на порядку денному», — зазначив Біденко. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini