Василь Боднар, Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині, Медіацентр Україна-Укрінформ
7 Лютого, 2023, 15:11

Україна з перших годин після землетрусу в Туреччині оголосила про готовність надати допомогу, до регіону прямують близько 100 рятувальників — Посол

ДСНС України направила групу рятувальників на допомогу у подоланні наслідків землетрусу в Туреччині. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Україна з перших годин оголосила про готовність надати допомогу. Вже вийшов указ президента про надання допомоги, і на його виконання Державна служба з надзвичайних ситуацій направляє рятувальників десь в кількості до 100 осіб для надання допомоги Туреччині. За оптимістичним сценарієм, наші рятувальники можуть прибути навіть сьогодні. Деталі не буду розказувати зараз, допоки ще ці групи не покинули територію України», — зазначив Боднар. 

Пан Посол додав, що більше 50 країн вже оголосили про надання допомоги, частина з них почала надсилати своїх рятувальників.

«Я знаю точно про те, що це Азербайджан, Пакистан, Болгарія, Румунія. Хтось направляє рятувальників, хтось рятувальну техніку, хтось літаки. Крім того, головуюча в ЄС Швеція також оголосила найвищій рівень надзвичайної ситуації — і органи ЄС допомагають Туреччині в подоланні наслідків», — повідомив Посол.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini