фото facebook Міністерство аграрної політики та продовольства України
25 Жовтня, 2022, 12:40

Україна вже зібрала 30 млн тонн врожаю, але жнива будуть довгими — член Комітету ВРУ з питань аграрної політики Соломчук

Близько 30 млн тонн врожаю вже зібрали в Україні. Але осінні жнива лише розпочалися, адже тривалі дощі на більшості території країни не давали аграріям збирати урожай. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук. 

«За моїми прогнозами, у найкращому випадку жнива завершаться десь у кінці січня. Дуже багато ще збирати соняха, багато збирати сої. В деяких місцях ще до сих пір незібрана гречка стоїть. Розпочалися жнива кукурудзи, які триватимуть довго. Бо кукурудзу треба не лише зібрати, її треба просушити, а потім вже зберігати», — розповів Дмитро Соломчук.

За інформацією Соломчука, для зберігання врожаю вже днями Україна має отримати спеціальні рукави від американського бізнесмена та філантропа Говарда Баффета. Він одним з перших відгукнувся на заявку України надати ці рукави для зберігання збіжжя.

«Через 4-5 днів будемо отримувати ці рукави, і за заявками роздавати фермерам на зберігання. Також відгукнувся уряд Канади, інші уряди країн, які надають десятки тисяч цих рукавів, кожен для зберігання мінімум 200 тонн. Сьогодні ще продовжена реєстрація фермерів в Держагрореєстрі, фермерам з максимальними наділами землі до 10 тисяч гектарів будуть надані безкоштовні рукави. Там можна зберігати продукцію до 24 місяців», — пояснив член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini