Україна вже має досягнення щодо імплементації європейських директив в частині водної політики
Плани управління річковими басейнами (ПУРБ) є євроінтеграційним зобов’язанням України в частині імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС та ключовим досягненням у частині водної політики під час переговорного процесу щодо членства України в ЄС. Однак ще до відкриття рамки перемовин, Україна здобула певні досягнення в цьому питанні.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив голова Державного агентства водних ресурсів України Михайло Янчук.
«Україна переходить на нові європейські правила водної політики, і плани управління річковими басейнами є урядовим документом державного планування на шість років, які забезпечать досягнення доброго стану вод та є ключовим індикатором відповідності вимогам європейських директив. Нещодавно лідери ЄС прийняли рішення стосовно відкриття перемовин щодо приєднання України до європейської родини, і Україна вже має чергове досягнення. Не очікуючи на відкриття рамки перемовин Україна виконала імплементацію законодавства з актами Європейського Союзу, визначила річкові басейни, реформувала до європейських вимог систему моніторингу, створено чотири сучасні лабораторії», – повідомив він.
Михайло Янчук також зазначив, що підготовлено проєкти планів управління для всіх 9 річкових басейнів. Він наголосив, що проєкти ПУРБ підготовлено у повній відповідності до підходів водної рамкової директиви ЄС за підтримки європейських партнерів
За його словами, відповідний прогрес України вже оцінено та відмічено в аналітичному звіті Європейської комісії від 8 листопада 2023 року.
Наступний крок роботи в цьому питанні – це публікація та громадське обговорення проєктів планів управління річковими басейнами, яке зокрема, розпочинається відсьогодні. Воно триватиме шість місяців і за результатами будуть підготовлені відповідні зміни та доповнення до проєктів планів управління річковими басейнами.
Він також зауважив, що затвердження ПУРБ планується в 2024 році, а початок їх реалізації вже з 2025 року.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini