14 Лютого, 2023, 17:01

Україна ввела потужні санкції проти російської атомної галузі, пов’язані з подіями на ЗАЕС та ЧАЕС, у списку є фізичні особи — Плачков

Україна нещодавно зробила декілька кроків у ядерній галузі, на які очікували експерти. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Григорій Плачков, очільник Державної інспекції ядерного регулювання у 2017-2021 роках.

«Державна інспекція з ядерного регулювання внесла зміни щодо енергоблоків з 3 по 6, на різних рівнях і в різному стані дозволили працювати. Україна ввела санкції проти російської атомної галузі, достатньо потужні. Це пов’язано з тим, що відбувається на Запорізькій атомній електростанції, і з діями рф, які були пов’язані із захопленням Чорнобильської атомної електростанції. На фізичних осіб, які пов’язані з російською галуззю, накладені санкції з боку України», — зазначив Плачков. 

Як повідомив експерт, Запорізька АЕС залишається в окупації, всі 6 енергоблоків знаходяться в стані холодної зупинки. Наразі росіяни намагаються перевести український ліцензований персонал під російську експлуатуючу організацію. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini