фото з facebook Оператор ГТС України
6 Липня, 2022, 12:39

Україна виконує транзит російського газу через свою територію, щоб вберегти інфраструктуру від обстрілів окупантів — «Оператор ГТС України»

Для України важливий транзит російського газу, бо це допомагає вберегти нашу газотранспортну інфраструктуру від руйнування ворожими ракетами Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів  генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон. 

«російські війська цілеспрямовано не знищують нашу газотранспортну інфраструктуру, адже зацікавлені в транзиті. У нас немає окремих труб для транзиту і для внутрішнього постачання. Тому поки в нас є транзит, є якась гарантія, що наша газотранспортна мережа не буде пошкоджена, і ми зможемо постачати газ нашим споживачам», — пояснив Сергій Макогон.

За його інформацією, зараз росія транспортує через нашу територію лише 40% від обсягів газу, які оплатила. 
«Законтрактовано та сплачено потужність у 109 млн кубометрів, використовується тільки 40 млн. Це мінімум за останні роки. І це продовження стратегії газпрому «сушити» європейський ринок. Бо вони зменшили транзит газу навіть «Північним потоком-1». Була зупинка «Турецького потоку». Вони не виконують польський маршрут. І зменшили до мінімуму транзит через Україну», — розповів Макогон.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini