Федір Веніславський, народний депутат України, представник Президента в Конституційному Суді України у Медіацентрі Україна, 28 липня
28 Липня, 2022, 12:16

Україна виконає свої зобов’язання перед ЄС щодо проведення судової реформи — представник Президента в Конституційному Суді

Україна виконає всі зобов’язання перед Європейською комісією щодо проведення судової реформи. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив народний депутат та представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський. За його словами, минулого року Верховна Рада вже ухвалила два важливих закони у цьому напрямку. А саме: внесла зміни до Закону «Про Вищу раду правосуддя» та до Закону  «Про судоустрій і статус суддів». Нині на порядку денному Парламенту є ще низка законодавчих ініціатив, які потребують ухвалення.

«Це удосконалення процесуального законодавства. Ці законодавчі ініціативи напрацьовують в Комітеті з правоохоронної діяльності та Комітеті з правової політики. І щодо реформування судової системи найближчим часом ми всі зобов’язання, які взяли перед Європейською комісією, виконаємо», — розповів Федір Веніславський.

За його інформацією, ще один напрямок, над яким працює Верховна Рада у межах судової реформи — це  реформа Конституційного суду України. І цього тижня до порядку денного Парламенту вже внесли Закон «Про конституційну процедуру».
«З ухваленням цього Закону і після внесення змін до Закону «Про Конституційний суд України» щодо відбору суддів КСУ, я думаю, що і цей напрямок рекомендацій Єврокомісії буде повністю виконаний», — заявив представник Президента в Конституційному Суді України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini