11 Травня, 2022, 14:57

Україна відновила контроль на ділянці кордону протяжністю 1200 км, дві третини з яких – кордон з рф

Прикордонники продовжують захищати країну разом з силами безпеки та оборони та боронити державні рубежі.

Про це сказав директор департаменту охорони державного кордону АДПСУ Леонід Баран на пресконференції у Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«Держприкордонслужба в межах Київської, Сумської та Чернігівської областей вийшла на ділянки відповідальності. Відновлено контроль на ділянці кордону протяжністю 1200 км, дві третини з яких – кордон з рф. Проте, небезпека залишається, тому класичних заходів охорони кордону не достатньо. Зараз продовжуються заходи з детальної перевірки місцевості та облаштовуються додаткові пости», – сказав директор департаменту охорони державного кордону АДПСУ.

Він додав, що найбільш напружена ситуація в Донецькій та Луганській областях.

«Ворог штурмовими діями намагається встановити контроль. Там, разом з іншими силами оборони, діють прикордонники – Луганського, Харківського та Краматорського загонів. На Маріупольському напрямку оборону тримають прикордонники Донецького прикордонного загону та Морські прикордонники Маріупольського прикордонного загону», – сказав він.

В ДПСУ відмічають, що провокативною зберігається ситуація на кордоні з Білорусією та Придністров’ям.

«Ситуація на кордоні з Білорусією залишається контрольованою. ДПСУ враховує можливу загрозу з боку цієї держави та вживає всіх необхідних заходів. Також складна та провокативна ситуація зберігається на Придністровському сегменті кордону з Молдовою. Прикордонники, враховуючи можливі ризики, також вживають всіх необхідних заходів. Наразі всі пункти пропуску на цьому сегменті закриті», – зазначив Леонід Баран.

За останні дні зростає кількість обстрілів України з території росії, позиції прикордонників.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini