Еміне Джапарова, заступниця міністра закордонних справ України
13 Квітня, 2023, 19:21

Україна у складі ЄС та НАТО – це єдиний шлях, коли ми зможемо почувати себе у безпеці – Еміне Джапарова

Заступниця міністра закордонних справ наголосила, що говорити про світову безпеку, при цьому закривши очі на війну в Україні, не вдасться.

“Україна у складі ЄС та НАТО – це єдиний шлях, коли ми зможемо почувати себе у безпеці. Ми також віримо, що зможемо сприяти не лише безпековому, але й економічному зростанню та стабільності у регіоні, та його межами”, – сказала вона.

За словами Еміне Джапарової, після окупації Криму Україна винесла декілька уроків – якщо зло не спинити, воно лише зростає. Вона наголосила, що путін не звертав уваги на жодні аргументи чи розмови, і 24 лютого стало черговим актом агресії, який приніс злочини проти людяності і миру у страшних розмірах.

Наступний урок для України та світу – це наслідки рішення саміту НАТО у Бухаресті у 2008 році, коли Україні та Грузії не дали “зелене світло” приєднатись до Альянсу, а вже за декілька місяців Кремль напав на Сакартвело.

“Це все вказує на те, що ми маємо брак стратегічного бачення ситуації. Яке майбутнє? Я вірю, що після спільного напрацювання цієї стратегічної візії, ми повинні створити координаційну платформу, яка б вже пропонувала конкретні дії, якими б ми могли оформити в окремий документ і керуватися ним, коли говоримо про безпеку”, – сказала вона.

#CrimeaPlatform
#BlackSeaSecurityConference

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini