13 Травня, 2022, 14:51

Україна потребує фінансування культурних програм та заміщення російського медійного продукту

Про це заявив голова Комітету з гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Україна потребує цільові програми, щоб можна було у цільовий спосіб фінансувати культурні програми та заміщати російський медійний продукт. Нам потрібно врегулювати питання споживання російського продукту в українському суспільстві. Зараз громадяни самі відмовляються від російської попси та книжок. Але ми і маємо заміщати – своїм продуктом, світовим», – сказав він.

Микита Потураєв додав, що Комітет з гуманітарної та інформаційної політики прийняв спільне звернення трьох Комітетів ВРУ до парламентів країн ЄС та всього цивілізованого світу із закликом вжити найжорстокіших заходів щодо припинення будь-якої медійної присутності росії, а також введення санкцій проти російських медіа пропагандистів та проти тих, хто відпрацьовує інформаційні завдання кремля.

«Ми плануємо розробити постанову ВРУ та закликати парламенти країн-союзниць, щоб вони прийняли відповідні постанови. Щоб системно витіснити російські медіа, які контролюються державою, хоча неконтрольованих вже там і немає, з медіа простору вільних країн. Також вимагаємо, щоб росія була позбавлена доступу до тих товарів, які забезпечують роботу сучасних ЗМІ», – наголосив народний депутат.

Микита Потураєв підкреслив, що перед державою стоїть завдання – провести ревізію шкільних і університетських навчальних програм, географічних назв і пам’яток, в чому їх цінність і що вони роблять в українських містах: «ми позбавились символів політичного контролю, але не позбавились символів культурного контролю».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini