3 Травня, 2022, 19:31

Україна посилює співпрацю з Офісом ООН у питаннях допомоги постраждалим від сексуального насильства під час війни

Уряд України разом з спеціальним представником Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту Прамілою Паттен підписали Меморандум, в якому домовились про термінові заходи співпраці у питаннях допомоги та підтримки постраждалим від сексуального насильства під час війни. 

Про це заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під  час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Сьогодні ми чуємо про випадки сексуального насильства не лише проти жінок, але й проти дітей, людей похилого віку та чоловіків. У нас працює правоохоронна система, всі ці злочини документуються. Але ми маємо посилити роботу по фіксації таких злочинів. Ми плануємо розгорнути по всій території України, але в першу чергу там, де велика кількість переселенців, спеціальних центрів, де громадяни зможуть отримати медичну, психологічну допомогу», – сказала Ольга Стефанішина. 

Вона додала, що з початку війни Україна розгорнула 24 мобільні групи, які надають психологічну допомогу постраждалим громадянам. 

Ольга Стефанішина висловила сподівання, що  ООН перегляне резолюцій щодо злочинів, скоєних в умовах війни. 

Своєю чергою, Праміла Паттен, спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту зазначила, що сексуальні злочини під час війни лишаються найбільш замовчуваними та прихованими злочинами. 

«Я прибула в Україну під час війни, бо світ вражений сексуальними злочинами. В нашому офісі ООН ми не можемо лишатися осторонь такого звірства. Ми неодноразово закликали до притягнення до відповідальності всіх винних і стримування подібних дій у майбутньому. «Багато, хто пережив насильство, бояться розповідати свої історії. Наш заклик до жертв насильства – розірвіть мовчання, бо сексуальне насильство – це також зброя», – сказала Праміла Паттен.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini