19 Жовтня, 2023, 14:34

Україна отримує сертифіковану вакцину проти кору з Нідерландів

Побічні ефекти імунізації проти кору, як правило, легкі, але можуть проявлятись у вигляді гарячки та біль або почервоніння на місці ін’єкції. Важкі алергічні реакції виникають приблизно в однієї людини на мільйон, впродовж кампанії вакцинації проти не реєструвалися.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповіла  завідувачка відділу імунопрофілактики Одеського обласного Центр громадського здоров’я МОЗ України Людмила Самойленко.

Вакцинація проти кору почалась з 1950-х років. Вакцина, яка потрапляє в Україну, сертифікована в 1971 році, виготовляється в Нідерландах і доставляється в нашу країну в герметичних контейнерах в холодильниках.

Вакцинація проти кору протипоказана вагітним, дітям з хворобами імунітету та після операцій.

“Зараз вакцина витрачається не тільки на наздоганяюче щеплення, її роблять дітям за планами. Розповсюджені плітки, що ця вакцина небезпечна. Навіть є гіпотеза, що алергія на яєчний білок викликає неприйняття цієї вакцини. Це не відповідає дійсності. Протипоказання для щеплення можуть бути тільки при серйозних захворюваннях та після операцій, – наприклад, діти після трансплантації або з серйозними імунними захворюваннями. Крім того, запускаються плітки, що можна померти після щеплення – це також неправда. Жодного випадку летальних випадків після вакцинації немає”, – зазначила Людмила Самойленко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini