Ольга Стефанішина, Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Ольга Стефанішина, Медіацентр Україна - Укрінформ, 22 червня
22 Червня, 2022, 16:00

Україна отримає статус кандидата на членство в ЄС вже цього тижня – Ольга Стефанішина

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповіла Ольга Стефанішина, Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. 

«Майже всі лідери Європейського Союзу підтвердили, що наразі є ухвалене рішення щодо початку вступу до ЄС та надання нашій країні кандидата на членство. Ми очікуємо, що таке рішення буде підтримано 24 червня. Враховуючи високий рівень консенсусу, який є на цей момент, можливо навіть таке рішення буде ухвалено завтра ввечері. Ми готуємось вже до виконання умов, які передбачила Європейська комісія», – наголосила вона. 

Процес ухвалення цього рішення почався з заявки України, яку вона подала на 5 день війни. 

«Такої одностайності не було щодо жодної країни ЄС, яка подавала свою заявку за останні 20 років. Ми очікуємо, що відразу після ухвалення рішення, пріоритетним буде питання відновлення України, відбудови інфраструктури та політичної підтримки. Як країна-кандидат ми отримаємо доступ до фондів ЄС, а це зовсім інші кошти, які ми отримували до цього», – сказала Ольга Стефанішина. 

Нагадаємо, лідери ЄС зустрінуться в Брюсселі 23-24 червня. Очікується, що саме під час цього саміту Україна офіційно стане кандидатом на членство в ЄС. Остаточне рішення про надання статусу та будь-які додаткові умови мають бути затверджені всіма державами-членами.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini