14 Квітня, 2022, 20:23

Україна неухильно дотримується правил поводження з полоненими, Росія – масово ці правила порушує, – Денісова

Окрім масових зґвалтувань жінок та дівчат, дітей, в тому числі хлопчиків, чоловіків та людей похилого віку, масових примусових депортацій, що є грубими порушенням Женевських конвенцій 1949 року, Росія порушує ще й правила поводження з військовополоненими громадянами України.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Денісова розповіла про факти знущань над українськими військовополоненими. За даними Уповноваженої, військовополонених жінок роздягали у присутності чоловіків, змушували присідати, поголили. Чоловіків-військовополонених тримали на морозі у палатках, вони повернулись з обмороженими кінцівками. Їх нормально не годували, не давали води, не давали можливості подихати свіжим повітрям.

«Це їхні звірячі «закони», намагання принизити наших людей. Це порушення Женевської конвенції про поводження з військовополоненими», – додала Денісова.

При цьому Денісова зазначила, що особисто перевірила умови, в яких утримує російських військовополонених Україна та засвідчує, що вони є задовільними.

«Ми перевірили умови утримання військовополонених РФ, які находяться на нашій території, в усіх місцях. Завтра буде опублікований звіт про дотримання їхніх прав. Я сама була і перевіряла особисто. Україна дотримується конвенцій щодо поводження з військовополоненими», – додала Людмила Денісова.