2 Червня, 2022, 14:06

Україна не подолала COVID-19 і щодня є нові випадки хвороби – Михайло Радуцький

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

«На жаль, ми не подолали ковід. На жаль, люди хворіють. Ті, хто звертається по тестування. Ми фіксуємо не менше чотирьох тисяч випадків на тиждень, маємо 1,5 тисячі госпіталізовани, активних випадків – 29 тисяч. Хвороба просто відійшла на інший план. я б все ж таки не забував про правила соціальної дистанції. Я розумію, що маски сьогодні це вже не дуже реально, але хоча б соціальна дистанція, обробка рук, це нікому не завадить. І не тільки від ковіду. Ковід, на жаль, ми не перемогли, хоча б дуже хотілося», – наголосив народний депутат.

Михайло Радуцький також зазначив, що наразі ситуація з розповсюдженням віспи мавп у світі не виглядає занадто загрозливою, однак є ризики мутації вірусу, що може призвести до серйозніших наслідків. В Україні очікують рекомендації від ВООЗ, як протидіяти розповсюдженню мавпячої віспи й готують відповідні заходи.

“За даними ВООЗ, мавпяча віспа не приведе світ до нової пандемії”, – наголосив він.

Парламентарій нагадав симптоми хвороби: вона схожа на звичайну віспу, але відрізняється легшим перебігом хвороби. Інфікування зазвичай проходить через тісний контакт. Вірус може потрапити в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи, слизову оболонку очей, носа або рота. Захворювання передається при контакті з інфікованою твариною (мавпа, щур, білка), від інфікованої людини людині або через предмети – одяг, постільна білизна.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini