Україна навряд чи вийде з режиму планових відключень електроенергії до квітня — Центр досліджень енергетики
Фото з відкритих джерел
10 Січня, 2023, 18:04

Україна навряд чи вийде з режиму планових відключень електроенергії до квітня — Центр досліджень енергетики

Зиму українцям доведеться пережити із плановими відключеннями електроенергії. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. 

«Треба бути з людьми відвертими. Виходячи з можливих обсягів закупок обладнання, виходячи з того часу, який є необхідним, щоб воно приїхало, виходячи з того графіку споживання, який в нас є, щоби ми вийшли з режиму планових відключень до квітня — це дуже навряд чи. Я думаю, що квітень місяць — це той час, коли ми маємо шанс, якщо все піде добре, ми будемо успішно проходити наступні атаки і швидко відновлюватися, що українці знову отримають нормальний доступ до електроенергії», — зазначив Харченко.

Експерт пояснив, що наразі графіки відключень є передбачуваними, але неможливо передбачити ворожі атаки.

«На 90-95% графіки зараз є передбачуваними і довольно комфортними в плані кількості електрики, яку люди отримують. Питання – коли буде наступна атака. Передбачити це неможливо і сказати, до чого вона призведе, теж неможливо. Тому зараз всі сфокусовані на відновленні живлення для споживачів та підготовки до наступної атаки. Над цим працюють з одного боку енергетики, з іншого боку військові», — розповів Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini