24 Січня, 2023, 15:46

Україна має запропонувати світовій бізнес-спільноті не гірші умови оподаткування інвестицій, ніж у країн-конкурентів: приблизно 10% — Офіс Президента

Офіс Президента спільно з Мінекономіки та депутатами працює над проєктом податкової реформи, яка радикально знизить ставки більшості податків. Детальніше про можливі зміни у оподаткуванні інвестицій під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів заступник Керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма.

«Податкове середовище є одним з важливих компонентів інвестиційної привабливості країни. Ми повинні світовій бізнес-спільності запропонувати ті умови, які не будуть гіршими, ніж пропонують країни-конкуренти. Це в першу чергу країни Східної Європи, які доволі великий прорив зробили за останні десятиліття. Податок на прибуток по суті є оподаткуванням інвестицій. Ми бачимо Румунію з 10%, Болгарію з 9%, Угорщину з 9%, Польщу з податком на виведений капітал для малого і середнього бізнесу, Естонію з податком на виведений капітал і так далі. Ми повинні запропонувати щось, що є не гіршим. Відповідно бачимо, що йдеться про цифри навколо 10%», — зазначив Шурма.

«Ми не хочемо, щоб виробництво розміщувалося в Україні, а потім компанія відкривала окрему штаб-квартиру десь в Швейцарії або Сингапурі, всю торгову мережу переміщувала туди і податок на прибуток сплачувала там. Якщо ми подивимося на країни, які пропонують умови для ведення торгових трейдингових операцій, номер один — це Швейцарія, там залежно від кантону ставка від 6 до 12%. Тому ми розуміємо, що десь знаходимося у діапазоні від 8% до 12%, тобто приблизно 10%, що повинно бути конкурентноздатним і привабливим для компаній, щоб інвестувати в Україну і не займатись переміщенням своєї маржі в інші податкові зони», — додав експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini