Петро Котін, президент ДП «НАЕК «Енергоатом»
31 Травня, 2022, 14:21

Україна контролює роботу Запорізької АЕС, але гарантувати безпеку державі і світу, поки там росіяни, не можна –  «Енергоатом»

В Україні працюють чотири ядерні станції. Одна з них – Запорізька атомна станція – захоплена російськими окупантами. Вони перебувають безпосередньо на самому об’єкті, попередньо їх там близько 500 солдат та велика кількість техніки та вибухівки. Це створює небезпечні умови для її роботи. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав Петро Котін, очільник ДП «НАЕК «Енергоатом». 

«Ми продовжуємо контролювати роботу станції. Весь персонал виконує наші команди та енергоблоки продовжують видавати в енергосистеми України електрику. Весь персонал працює під великим тиском загарбників. Є факти знущання над персоналом, є факти викрадення людей. Близько тижня тому росіяни окупанти розстріляли одного з працівників цієї станції прямо вдома. Його вдалося врятувати, лікарі борються за його життя», – сказав він. 

За словами Петра Котіна, така ситуація склалася вперше в історії України – коли загарбник не лише захопив станцію, але й гатив з важкого озброєння по інфраструктурі. Це факти ядерного тероризму: 

«Щоб забезпечити безпеку Україні та всьому світові, необхідно звільнити Запорізьку атомну станцію від російських загарбників».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini