9 Лютого, 2023, 20:07

Україна комунікує зі світом щодо ризиків незаконного трафіку культурних цінностей, створено червоні списки, злочини фіксує моніторинг — МКІП

Україна веде різнобічну співпрацю з урядами та організаціями різних країн щодо запобігання нелегальному трафіку культурних цінностей. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла заступниця міністра культури та інформаційної політики України Катерина Чуєва.

«Від самого початку було зрозуміло, що ми мусимо, з одного боку, фіксувати ті пошкодження, які стаються з об’єктами культурної спадщини, рухомої і нерухомої. З іншого, потрібно було вживати запобіжників для майбутніх ризиків незаконного трафіку культурних цінностей. Була і є дуже інтенсивна комунікація з різними організаціями: значною мірою під парасолькою ЮНЕСКО, Єврокомісії, інших органів ЄС, всіх можливих урядових і міжурядових комітетів, громадських та професійних організацій. Україна через міністерства дуже активно комунікує урядам різних країн всі ризики і загрози такого нелегального трафіку», — повідомила Чуєва.

Як додав генеральний директор Музею Майдану та співзасновник Штабу порятунку спадщини Ігор Пошивайло, Міжнародна рада Музеїв спеціально розробила спільно з українськими музейниками червоні списки — Red Lists for Ukraine. 

«Це інструмент для Інтерпола, для аукціонів, для виявлення художніх цінностей, незаконно вивезених з України. Смітсонівська ініціатива SCRI з перших днів війни почала моніторити ситуацію на окупованій території і по сути фіксувала ці злочини. Вони ледь не в живому етері спостерігали, як росіяни вивозили культурні цінності з окупованого Херсона. Всі ці дані надаються Україні, щоб фіксувати злочини і з часом представляти їх в міжнародному трибуналі», — зазначив Пошивайло.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini