10 Липня, 2023, 16:34

Україна готова гарантувати безпеку в межах територіальних вод своєї країни – Денис Марчук про створення фонду в 20 млрд гривень для страхування комерційних суден 

Близько 20 млрд гривень задіяно для програми гарантії безпеки суден, що перевозять агропродукцію в рамках «зернової угоди».

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

«Україна виступає гарантом проходження кораблів в територіальних водах своєї держави. Ми запустили через державне фінансування страхування для комерційних суден – близько 20 млрд гривень буде задіяно під цю програму. Це буде додатковим інструментом гарантування того, що Україна готова виконувати взяті на себе зобов’язання і гарантувати безпеку в межах територіальних вод своєї країни», – наголосив він.

Своєю чергою, за словами Дениса Марчука, ринок на створення фонду страхування  відреагував досить позитивно.

«На скільки мені відомо, вже є комерційні компанії, трейдери, які погодилися відправляти свої судна. Це – показник того, що окрім гарантій, ці країни вірять і в Збройні Сили України. Тому що власне без ЗСУ здійснювати такий  маневр і можливість проходження кораблів коридорами було б дуже важко», – зазначив він.

Крім того, наголосив Денис Марчук, є певні підтвердженні від Туреччини, які також вказують на оптимістичний розвиток ситуації з експортом української агропродукції.

«Від Туреччини отримали підтвердження, що вони готові своїми військово-морськими силами гарантувати проходження коридором до Босфору, що також викликає певне оптимістичне бачення подальшої історії з експортом української продукції», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini