Фото Медіацентр Україна – Одеса: Марія Кучеренко - аналітик фонду “Повернись живим”
31 Серпня, 2023, 13:46

Україна дуже зацікавлена в екстрадиції з Фінляндії російського бойовика Яна Петровського – аналітик “Повернись живим”


Яку інформацію учасник неонацистської групи “Русич” міг би надати українській стороні на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Марія Кучеренко.

“Петровський є надцікавим для правосуддя в Україні. Він заступник командира ДШРГ “Русич” Олексія Мільчакова та винний у вчиненні воєнних злочинів на нашій території. Бойовик міг би розказати багато цінної інформації про формування добровольчих батальйонів та об’єднань, про те як Мільчакову вдається ховатись та уникати справедливості тощо”.

Аналітик розповіла про наявність у Яна Петровського підставних документів.

“Ми вже почули від фінської сторони, що ця людина користувалась документами на ім’я Войслав Торден. Особа з таким самим ім’ям у 2020 році була представником офісу “Союзу добровольців Донбасу” у Санкт-Петербурзі. На цього чоловіка у рф зареєстровано TOB Estate. Керівниками цієї організації були спочатку Петровський, потім Торден і збіг по батькові (Ігорьович) зовсім не випадкове”. 

Кучеренко зазначила, що у 2016 році Петровський вже був висланий з Норвегії, як особа яка представляє небезпеку для цієї країни.

“Він там опинився, тому що мав посвідку на проживання, адже його матір емігрувала до Норвегії ще у 90-х роках. Постає питання, як Петровський послідовно опиняється у різних країнах, зокрема у тих, які виступають на боці України у війні з рф? Як ця особа послідовно порушувала правила в’їзду до європейських країн й обходила санкції, адже він є у санкційних списках? Виникає багато питань до ретельності перевірки даних, які іншим країнам надає рф”.

На думку аналітика, попри затримання Петровського, мова про ліквідацію ДШРГ “Русич” не йде. Проте, це може бути елемент кампанії з дискредитації та демонстрації недосконалості заходів безпеки, які вживають союзники України під час перевірки документів громадян рф.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini