9 Листопада, 2023, 14:39

Україна досягла дуже великого прогресу відповідно до Копенгагенських критеріїв – Посол ЄС в Україні

Окрім низки проробленої роботи, значний прогрес України щодо Копенгагенських критеріїв сприяв рішенню Європейської комісії щодо початку переговорів про вступ України в ЄС.

Таку думку під час  обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловила  Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.

«Україна досягла дуже серйозного прогресу відповідно до Копенгагенських критеріїв, що призвело до того, що Європейська комісія ухвалила рішення почати переговори про вступ України. І те ж саме стосується Молдови. Отже, дві країни, Україна та Молдова, рекомендуються як такі, з якими треба почати переговори щодо вступу», – зазначила вона.

Водночас Катаріна Матернова зауважила, що це також і початок важкої роботи в багатьох секторах. Однак, вже та європейська перспектива, яку отримала Україна, робить її частиною європейської родини.

«Але сьогодні починається важка робота, тому що звіт містить коментарі щодо багатьох секторів. І незважаючи на те, чи почнуться переговори, чи ні, але європейська перспектива, яку отримує Україна робить її вже частиною цієї родини збільшення. Може бути якась критика, коментарі, це буде постійний нормальний процес, який триватиме довгий час. Отже вам треба звикнути до того стилю, який використовуємо ми в європейській бюрократії», – додала вона.

Нагадаємо, що у середу, 8 листопада, Єврокомісія рекомендувала почати переговори з Україною про вступ до ЄС. Президентка комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала 90% рекомендацій, які дав ЄС, надаючи статус кандидата в червні 2022 року.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini