14 Грудня, 2023, 17:29

Україна без загроз для радіаційної безпеки позбавилася ненадійного постачальника ядерного палива – Олег Коріков

Цьогоріч в Україні спостерігається прогрес в напрямку руйнування монополії російської федерації  в постачанні ядерного палива на енергоблоки дизайну колишнього Радянського Союзу ВВЕР-440. Таким чином Україна є прикладом для країн Євросоюзу щодо того, як без загроз для радіаційної та ядерної безпеки позбавитися ненадійного постачальника ядерного палива.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.

«Ми почали дослідну експлуатацію американського ядерного палива в енергоблоці 440 на Рівненській атомній електростанції. В жовтні експлуатуюча організація завантажила першу партію в активну зону реактора на Рівненській АЕС, і зараз відбувається його експлуатація. Це дуже важливо не тільки для України – на сьогодні в країнах Євросоюзу експлуатується 19 реакторів колишнього радянського дизайну. І Україна є сигналом, прикладом для наших європейських партнерів, як саме безпечно можна позбавитися фактично ненадійного постачальника ядерного палива без загроз для ядерної та радіаційної безпеки, а також для енергетичної безпеки цих країн», – пояснив Олег Коріков. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini