Олександр Стрюк, міський голова Сєвєродонецька у Медіацентрі Україна, 27 червня
27 Червня, 2022, 12:11

У захопленому Сєвєродонецьку намагаються встановити окупаційну владу, гуманітарна ситуація в місті критична — міський голова Стрюк

російські військові в окуповану Сєвєродонецьку намагаються встановити окупаційну владу. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів міський голова Сєвєродонецька Олександр Стрюк. 

«Призначають то одного коменданта, то іншого. Намагаються створити якийсь актив міста. Окупанти зараз займають вільне житло, житло сєвєродончан, які залишили місто. Розміщують там солдат і офіцерів. Хазяйнують, як їм заманеться», — розповів Олександр Стрюк.

За його інформацією, у окупованому місті і далі залишаються 7—8 тисяч мешканців, які живуть у дуже складних умовах.

«Щодо питної води, продовольчих питань, то вони досить критичні, адже підвезення гуманітарної допомоги в місто систематично не відбувається. Пропагандисти, щоправда, показали роздачу якихось наборів, але це була разова акція для телевізора. Відновлювати інфраструктуру на даний час теж неможливо. А всі обіцянки окупаційної влади, що скоро наведуть порядок, це лише видавання бажаного за дійсне», — запевнив міський голова Сєвєродонецька.

Також, за інформацією Олександра Стрюка, виїхати із Сєвєродонецька на підконтрольну Україні території неможливо через важкі бої. Покинути місто можна лише в бік окупованих територій.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini