24 Травня, 2022, 15:20

«У вересні всі наші діти мають піти до школи», –  міський голова Львова Андрій Садовий

З 24 лютого через Львів пройшли більше 5 мільйонів українців, 200 тисяч знайшли тут прихисток та залишились тут жити. Зараз у  Львові проживає близько 150 тисяч вимушено переміщених людей. Про таке під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив міський голова Львова Андрій Садовий. 

«На початку вторгнення росії у Львові ми переоблаштували 500 установ для проживання людей. У 107 закладах освіти досі проживають українці, що втекли від війни. Та маємо думати майбутнім. З 1 вересня будемо робити все можливе, щоб відновити очне навчання у школах. Для цього треба вирішити питання безпеки. Якщо немає надійного укриття в приміщенні самого закладу, то його слід шукати поблизу. Час, аби усе це якісно підготувати, у нас є», –  говорить Андрій Садовий.

Відповідаючи на запитання журналістів, міський голова також повідомив, що у міській раді вже напрацювали кілька варіантів рішень, куди можна переселити вимушено переміщених українців. Але публічного говорити про конкретні місця не можна з міркувань безпеки. 

Також Андрій Садовий повідомив, що усі три модульні містечка для переселенців є заповнені на 80%. Тут безкоштовно проживають ті, хто виявив таке бажання та має офіційний статус ВПО. Також на брифінгу міський голова Львова анонсував будівництво Реабілітаційного Центру та старт кампанії “Незламні”.

«Головна ціль Львова на майбутнє —  збудувати у місті один із найбільших реабілітаційних центрів, аналогів якому немає у світі. Зараз у львівських медзакладах лікується понад 1 000 людей, що постраждали від війни із різними травмами. Люди залишились без рук та ніг.  До нашого міста пацієнтів у різному стані чи не щодня привозять на евакуаційних потягах, тому маємо великий запит на отримання якісної медичної, психологічної та реабілітаційної допомоги», – підсумував Андрій Садовий.

Для цього у Львові 10 червня проведуть донорську конференцію спільно з МОЗ та донорами, які готові допомогти із будівництвом такого Центру.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini