Шейх Мурат Сулеймано, Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», Медіацентр Україна-Укрінформ
Шейх Мурат Сулейманов, заявив Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», Медіацентр Україна-Укрінформ
23 Лютого, 2023, 14:35

У тимчасовій окупації залишається багато мусульман: загарбники змушують їх мовчати або допомагати під загрозою смерті — Шейх Мурат Сулейманов

Загарбники проводять арешти та обшуки серед мусульман на тимчасово окупованих територіях України, загрожують людям смертю, тримають у полоні. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Шейх Мурат Сулейманов.

«Є наш імам, який жив у Херсонській області, там була наша громада. Коли вони зрозуміли, що до них в будь-який час можуть прийти і вбити, вже шукали, як можна виїхати. Є мусульмани, які нічого не роблять: їм сказали, якщо ви будете мовчати, з вами буде все добре. Іноді буває так, що можуть просто заарештувати або катувати. Багато мусульман залишилися. Дуже багато мусульман на Донбасі, в Маріуполі, в Новоолексіївці. Багато хто боїться розповідати: хтось почує і можуть їх вбити. Їм дуже важко. Ті, хто можуть, шукають можливість виїхати з окупованої території. Є ті, які терплять і чекають, коли Україна їх звільнить», — розповів Муфтій.

«[окупанти] Б’ють або тримають в полоні тривалий час, або також часто буває, що загрожують смертю. Кажуть, що, якщо ти не будеш нам допомагати, то ми вб’ємо. У Криму відбуваються арешти і обшуки. Але ми розуміємо, для чого вони це роблять: для того, щоби налякати кримськотатарський народ, і щоби кримські татари змінили свою позицію», — додав Шейх Мурат Сулейманов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini