4 Серпня, 2022, 18:05

У таких звітах мають бути не поради ЗСУ, які боронять Україну та Європу, а вимога до світу зупинити агресора: в Міноборони прокоментували заяву Amnesty International

Під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заступниця міністра оборони Ганна Маляр прокоментувала звіт міжнародної організації Amnesty International. 

«Війна в Україні триває з 2014 року і з того часу, наша держава сама звернулась до Міжнародного кримінального суду та дозволила юрисдикцію на своїй території  – розслідувати воєнні злочини та злочини проти людяності. На відміну від росії, яка навпаки закриває всі свої злочини від міжнародної спільноти та не виконує рішення Європейського суду з прав людини»,  -сказала вона. 

Окремо Ганна Маляр нагадала, що українські суди також виносили обвинувальні вироки у випадках, коли українські військові вчиняли злочини у зоні бойових дій: «У 2014 році у нас були такі випадки. Всі вони розслідувались та надавалась об’єктивна оцінка, а не голі звинувачення. Якщо у міжнародних організацій є якісь факти, підкріплені прізвищами, то українські правоохоронні органи готові розслідувати ситуацію, встановлювати контекст та саму ситуацію, в якій це відбувалося». 

Заступниця міністра оборони звернула увагу, що дослідження міжнародних організацій не враховують деяких факторів. Наприклад те, що росіяни захоплюють та утримують низку населених пунктів. 

«Поки ми чекатимемо російського ворога в полі, як це дехто нам радить, росіяни просто займуть всі наші будинки. Українські міста та села укріплюються і обороняються від міжнародного злочинця та загарбника – росії», – підкреслила Ганна Маляр.

За словами заступниці міністра оборони, ряд міжнародних організацій використовують відкритість України та дозволяють собі публікувати звіти, які спотворюють реальну картину міжнародного злочину агресії росії. 

«У цьому звіті немає умов, у яких діє Україна. Немає хронології подій. Про те, що злочин вчиняє росія, а Україна – боронить свою землю та рятує своє існування як держави. При тому, що окупант ігнорує всі норми міжнародного права та не дозволяє міжнародним організаціям досліджувати, що вона робить. Найстрашніше у висновках, які базуються на діях жертви те, що вони порушують ієрархію злочинів, що вчиняє росія. У таких звітах має бути не порада ЗСУ, які боронять Україну та Європу, а вимога до світу зупинити агресора», – сказала Маляр.   

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, у якій звинуватила українську армію у порушенні правил війни. Йдеться про порушення гуманітарного права і створення небезпеки для цивільного населення через розміщення військових баз у житлових районах, школах та лікарнях.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini