19 Липня, 2023, 13:17

У Сєвєродонецьку працює лише дві аптеки, кваліфікованої медичної  допомоги немає – ситуація на тимчасово окупованих територіях Луганщини

У більшості соціальних об’єктів на тимчасово окупованих територіях Луганщини ситуація непроста. Зокрема в Сєвєродонецьку, функціонує всього лиш дві аптеки, але там відсутні навіть базові набори медикаментів.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

«Як приклад, всього дві аптеки відкрилося в Сєвєродонецьку, і то, навіть базового набору медикаментів там немає. Можна звісно замовити ліки, і їх привозять з Луганська, але тільки ціна зростає одразу на 100% додатково, якщо тобі дуже потрібні ці ліки», – зауважив Артем Лисогор.

Він також наголосив, що люди на тимчасово окупованій території не можуть отримати кваліфікованої медичної допомоги, позаяк лікарні або зруйновані, або перелаштовані під  військові потреби.

«Що стосується «швидких», при отриманні будь-якого травмування чи будь-якого поранення, громадяни в тих містах наші, які знаходяться в смузі лінії зіткнення до 40 до 50 км вони отримати допомогу не можуть. Теж саме і з лікарнями – вони або зруйновані ще під час наступу ворога, або ті лікарні, що були, вони перелаштовані під військові потреби. Тому отримати бодай якусь кваліфіковану медичну допомогу наші громадяни просто не  можуть», – пояснив Артем Лисогор.

За його словами, більшість лікарів, які там знаходять, це лікарі, яких завезли з росії, або з території, окупованої в 2014 році.

Крім того, Артем Лисогор зауважив, що окупанти не проводять належних робіт щодо в питанні належного забезпечення базових потреб людей.

«Світло, вода, газ – все без змін. Ніхто там нічого робити не збирається. Тому що, як там відзвітувало «керівництво ЛНР», що вони там відновили 27 точок водопостачання  – в мене одне питання – де? Тому що ми ж моніторимо і те, що громадяни розповідають, і про що спілкуються, то я скажу, що це не відповідає дійсності», – зазначив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini