Фото з відкритих джерел
11 Листопада, 2022, 16:44

У столиці демонтують пам’ятники Щорсу та Ватутіну

9 листопада відбулося засідання Експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму, де були запрошені представники столичної влади. Там, зокрема, йшлось про долю пам’ятників Миколі Щорсу та Миколі Ватутіну.  Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив заступник Міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко.

«Найбільший акцент на засіданні нашої Експертної ради (і в рекомендаціях, які були ухвалені в цю середу), було приділено двом пам’ятникам —  це пам’ятник Миколі Щорсу на бульварі Тараса Шевченка і пам’ятник Ватутіну в Маріїнському парку. Експерта рада рекомендувала, звісно, наші рішення є рекомендаційними та за відчуттями КМДА до цього прислуховується, оскільки вони свої  коментарі  на словах давали одразу на засіданні, що все ж демонтаж і перенесення цих пам’ятників відбудеться»,  —  пояснив Тарас Шевченко. 

Серед іншого, Шевченко також зазначив, що Експерта рада мала окремий діалог з владою Полтави. 

«Я би дуже хотів очікувати і що по Полтаві почнуться зрушення в контексті тих імперських пам’яток, переважно пов’язаних з Петром І, з Полтавською битвою», —  зазначив Тарас Шевченко. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini