16 Травня, 2022, 12:56

У росії відбувається зміна політичних еліт та менше довіряють телебаченню – Український інститут майбутнього

Український інститут майбутнього провів спеціальне дослідження політичної ситуації в росії. За останньою інформацією, протягом тижня п’ять губернаторів пішли у відставку. І це не демарші, це регульоване кремлем рішення.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського інституту майбутнього.

«Коли ми говоримо про губернаторів, які пішли з посад, то маємо відмітити, що це вихідці з інших регіонів. Вони пішли зі своїх посад за вказівкою кремля і зовсім згодом проявляться на інших посадах. Однак, усі новопризначені люди належать до так званих технократів. Це свідчить про зміну в елітах. Група Козака, яка відповідала за прикордоння в росії та ситуацію в Україні – пішла у забуття. На її місце, поки що, немає заміни. За нашою інформацією, тимчасово на цьому напрямку працює Сергій Кірієнко», – сказав він.

Вадим Денисенко наголосив, що роль Кірієнка полягає у тому, що він приїхав з інспекцією до України. Він мав скласти для путіна план, що насправді тут відбувається.

«Група технократів не має явного лідера, наразі до них належить Новак, Набіуліна. Вони набувають певної суб’єктності, стають відповідальними за політику в окупованих територіях не лише України і починають набувати певних політичних важелів впливу та стають на рівні з групами старших еліт, які прийшли до влади ще з путіним. Про війну між ними ще рано говорити, але протистояння точно буде відбуватися», – наголосив виконавчий директор Українського інституту майбутнього.

Відповідно до досліджень Інституту, протягом останніх двох місяців у росії на 10% знизилась довіра до телебачення, як до основного джерела інформації: «Тут є велике досягнення, в тому числі, і наших медіа та громадян, які розповідали правду про цю війну. Те, що росіяни починають довіряти більше альтернативним джерелам інформації, а не телебаченню, говорить про те, що росіяни починають розуміти, що влада їм бреше. Наше завдання в інформаційній війні, не закликати їх до революції, у росії її не буде, а не допустити мобілізації в окупантів».
Також, аби дослідити, впливу яких регіонів боїться путін, в Інституті майбутнього зробили дослідження, з яких регіонів найбільше гине солдат.

«І тут бачимо цікаву ситуацію. На першому місці – Бурятія – 99 загиблих на 100 тисяч населення. На другому місці – Тува – 87, Північна Осетія – 84 особи, Костромська область – 58 осіб, Севастополь – 47. Найважливіше для нас, де найменше смертей. Чого найбільше боїться путін. Найменше смертей – у центральних регіонах та Ямало-Ненецькому окрузі, але тут мала чисельність населення. На другому місці – москва – троє вбитих на 100 тисяч. На третьому – Санкт-Петербург, де двоє вбитих на 100 тисяч населення. рф робить все можливе, щоб у містах, де проходили революції, не було ніяких бунтів і ніхто не помітив війни як такої», – наголосив Вадим Денисенко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini