Славомір Сераковський, польський публіцист і журналіст, організатор збору коштів на Bayraktar для України у Медіацентрі Україна, 11 липня
11 Липня, 2022, 12:36

У Польщі за два тижні зібрали приблизно половину суми на Bayraktar для України — організатор збору коштів Славомір Сераковський

За два тижні у Польщі зібрали близько 50% від необхідної суми на купівлю  ударного безпілотника Bayraktar для української армії. Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна польський публіцист і журналіст, організатор збору коштів на Bayraktar для України Славомір Сераковський. За його словами, ідея виникла спонтанно, надихнув приклад українців та литовців, які раніше збирали кошти на ці БПЛА.

«Ми зібрали уже десь половину суми, без жодної підготовки, взагалі спонтанно. Тепер до нас також доєднались і ЗМІ, принаймні ліберальна частина. Нам потрібно було два тижні, щоб зібрати половину суми. Ви також повинні розуміти, що зараз липень, час відпусток. І дуже високий рівень інфляції у Польщі, люди налякані. Але насправді, це якраз той момент, коли така кампанія потрібна. Потрібно нагадати полякам, потрібно нагадати європейцям, що немає значення чи відпустки чи ні, для українських солдатів відпусток немає», — зазначив Славомір Сераковський.

За його словами, на купівлю Bayraktar може знадобитись приблизно 5 мільйонів доларів, але сподівається, що турецька компанія-виробник Baykar зможе його подарувати, а гроші вдасться скерувати на гуманітарну допомогу українцям. Також Славомір Сераковський пояснив, чому поляки близько до серця сприймають боротьбу українців.

«Насправді, причиною є росія. Ми перебуваємо в однаковій ситуації, ви по суті воюєте за нас, ви захищаєте і нас, а не лише себе. Якщо хтось готовий сказати собі правду, то вони прекрасно розуміють, що якщо ви програєте, то ми будемо наступними. І напевно це основна причина, чому поляки настільки демонструють підтримку», — додав Славомір Сераковський.

Нагадаємо, раніше у Литві зібрали майже 6 млн євро на купівлю Байрактарів для України. Українці, у свою чергу, зібрали 600 мільйонів гривень на ці БПЛА. Турецька компанія Baykar заявила, що передасть Україні безкоштовно три, а Литві (для України – ред.) один БПЛА “Bayraktar TB2”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini