Сергій Гайдай, начальник Луганської обласної військової адміністрації у Медіацентрі Україна, 6 липня
6 Липня, 2022, 10:58

У окупантів проблеми із мобілізацією на Луганщині, чоловікам обманом вручають повістки — Гайдай

На територіях Луганщини, які окуповані ще з 2014 року, майже не залишилось чоловіків. Адже там відбулись вже дві хвилі незаконної мобілізації. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив  начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. 

«Коли перша хвиля мобілізації була, багато хто відкупився. Але приїхала ФСБ, пішла друга хвиля пошуку чоловіків, і там гроші вже нічого не вирішували», — розповів Сергій Гайдай.

За його інформацією, зараз ситуація у окупантів настільки складна, що вдаються до обману, щоб набрати чоловіків на фронт.

«До прикладу, беруть комунальне підприємство місцеве, роблять оголошення, що набирають чоловіків на це підприємство під бронь від армії і дуже високу зарплату. Люди влаштовуються на роботу, а на наступний день їм вручають повістку і відправляють воювати», — заявив  начальник Луганської обласної військової адміністрації.

За словами Сергія Гайдая, хоч населення окупованих із 2014 року регіонів увесь цей час жило під впливом російської пропаганди, все ж зараз мешканці починають задумуватись над ситуацією.
«Вони дуже обурені якимись вибухами у Донецьку і Луганську. Дуже здивовані, дуже перелякані. Але, якщо за версією російських пропагандистів Україна 8 років обстрілювала ці міста, то чому вони зараз дивуються вибухам? Вони дуже не хочуть до армії, дуже не хочуть гинути. Бо чудово розуміють, що їх кидають, як гарматне м’ясо поперед себе кадирівці та росіяни», — пояснив Гайдай.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini