фото facebook Vsevolod Chentsov
6 Червня, 2022, 14:36

У наступному пакеті санкцій Україна хотіла б бачити повне ембарго на російські нафту та газ — Представник України при ЄС

У наступному пакеті санкцій Україна хотіла б бачити  повне ембарго на російські енергоносії та посилення тиску на фінансовий сектор рф. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Представник України при Євросоюзі Всеволод Ченцов. За його словами, вітчизняні дипломати домагаються, передусім, заборони експорту російської трубопровідної нафти, а також —  російського газу.  

«Залежність від газу є значною в кількох країнах ЄС. Можна починати з обмеження постачання з росії скрапленого газу. Треба працювати над альтернативними шляхами постачання газу в Євросоюз. І така робота триває активно», — розповів Всеволод Ченцов.

Також у наступному пакеті санкцій Україна очікує додаткових заходів із блокади російського флоту та посилення тиску на російські бізнес еліти. У фінансовому секторі: від’єднання більшої кількості російських та білоруських банків від системи SWIFT. 

«Хоч деякі з цих заходів не мають миттєвого ефекту, але разом вони поступово душать російську економіку. Навіть російські джерела прогнозують падіння їхнього ВВП на 6—10% в цьому році. І від’ємний або нульовий ріст впродовж наступних кількох років. Це та ціна, яку має сплатити російський народ і російська економіка за агресію в Україні», — розповів Представник України при Євросоюзі.

Нагадаємо, 3 червня Рада ЄС затвердила шостий пакет економічних і персональних санкцій, спрямованих проти росії і білорусі. Зокрема, ЄС заборонив закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до Євросоюзу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini