19 Квітня, 2022, 14:35

У модульному містечку у Львові поселилися перші 250 переселенців

У модульне містечко для переселенців, яке облаштували на вулиці Уласа Самчука, вже заселяються мешканці. Ці будинки – подарунок Львову від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та територій. 

Облаштоване тимчасове містечко та його жителів разом відвідали прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, а також голова Львова Андрій Садовий.

«Нашою ціллю було збудувати це містечко у короткі терміни спільними зусиллями, аби тут могли оселитись ті люди,  які, на жаль, не мають куди податись через війну. Зараз тут розміщуються, зокрема, батьки з дітьми, які приїхали зі сходу України – Маріуполя, Донецька та інших міст. Ми не можемо залишити наших друзів та сусідів наодинці. Серце Європи б’ється в Україні. Нам важливо єднатись, аби забезпечити спокій у cвіті», – зазначив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

«Сьогодні ми бачимо, як виглядає справжня дружба та партнерство між державами. Ми відчуваємо допомогу з боку Польської держави. Від усіх українців хочу подякувати польському народові за всю надану нам допомогу.  Агресія російської федерації продовжується. Через неї більше 10 млн українців змушені були покинули свої будинки. Львівська область прийняла найбільше з них», – сказав Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Саме містечко на території парку складається з 88 будиночків. Воно розраховане на 350 людей. Тут окремо є душові кабінки, туалети, їдальня та медпункт.

 «Всього наші польські колеги надали місту понад 300 модульних контейнерів. Завдяки цій допомозі ми зможемо облаштувати три таких містечка, у яких проживатиме близько однієї тисячі переселенців. Будинки повністю готові до проживання: тут є ліжка, шафи, матраци та наволочки. Місто спільно з Українським католицьким університетом бере на себе їх харчування, поки люди не знайдуть роботи. Це крок вперед порівняно із життям, яке вони провели у спортзалах, школах чи садках», –  говорить заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Друге модульне містечко у Львові почали зводити 13 квітня у районі вулиць Наукова-Пулюя. Там поставлять близько 120 будиночків.

Також окреме тимчасове містечко у Львові мають звести для жінок при надії, які евакуювалися з небезпечних місць. Його планують розгорнути у районі вулиці Тракт Глинянський. Це будуть дерев’яні будиночки хостельного типу, адаптовані для потреб сім’ї.