Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики, Медіацентр Україна - Укрінформ, 8 липня
8 Липня, 2022, 14:50

У МКІП пояснили, хто має формувати «чорні списки» російських культурних діячів, щоб вони не потрапляли на український ринок

Про це в Медіацентрі Україна  – Укрінформ повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Мінкульт підтримує рішення про заборону ввозу будь-якої друкованої продукції з території росії. Питання стосовно друку російських авторів – питання, яке належить до прав і свобод, гарантованих Конституцією. Тому, це питання має бути врегульовано і унормовано. Складанням «чорних списків» має займатися СБУ і воно має стосуватися всіх сфер культурного життя – щоб не було різночитань і всі дотримувались закону», – сказав він. 

Олександр Ткаченко наголосив, що особисто він проти «білих списків»: «Всі, хто не під забороною, з ними можна працювати, але не ускладнювати роботу додатковими списками російських культурних діячів, які теоретично можуть продовжувати у нас роботу». 

МКІП продовжує працювати над тим, щоб міжнародні партнери також відмовлялися від співпраці з російськими культурними діячами. Одним із успішних кейсів став факт, що Опера Хаус виключив росію зі своїх членів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini