Панельна дискусія «Цілеспрямована мілітаризація освіти, мови, культури та інша зброя «руського міра» на тимчасово окупованих територіях»
Панельна дискусія «Цілеспрямована мілітаризація освіти, мови, культури та інша зброя «руського міра» на тимчасово окупованих територіях»
7 Листопада, 2022, 17:26

У Медіацентрі Україна — Укрінформ  відбулася панельна дискусія «Цілеспрямована мілітаризація освіти, мови, культури та інша зброя «руського міра» на тимчасово окупованих територіях»

Про насильницьку мілітаризацію росією освіти на тимчасово окупованих територіях України та яким чином загарбники це використовують — ці та інші теми обговорювали учасники панельної дискусії «Цілеспрямована мілітаризація освіти, мови, культури та інша зброя «руського міра» на тимчасово окупованих територіях», що відбулась у Медіацентрі Україна — Укрінформ. У годинній дискусії взяли участь голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, голова Центру громадянської просвіти «Альменда» Валентина Потапова та головний редактор онлайн-видання «Реальна газета» Андрій Діхтяренко. 

Дискусію можна переглянути за посиланням.

Також пропонуємо яскраві цитати учасників:

Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи про російську систему освіти в тимчасово окупованому Криму:

«Додам ще один аргумент, доказ того, що система освіти повністю в окупованому Криму діє на військові інтереси — це те, що існує наказ (і ми подавали саме цей наказ, як доказ до Міжнародного кримінального суду), міністерства оборони рф 210, в якому були визначені заходи, які треба проводити в школах, тобто міноборони надає накази, як саме має будуватися система освіти, не міністерство освіти. І там були перелічені різні спортивні, культурні заходи, які саме формати треба використовувати і так далі. Це якраз говорить про те, що освіта в російській системі повністю підпорядкована інтересам оборони рф, саме мілітаристським». 

Андрій Діхтяренко, головний редактор онлайн-видання «Реальна газета» про те, чого навчають у так званих «казацьких» кадетських класах на тимчасово окупованій Луганщині: 

«Ми знайшли розроблений на Луганщині так званий спеціальний шкільний курс для 5-11 класів  «історія і культура “казачества” Луганщини». Після того, як ми дослідили всі ці методички, методики, виокремили такі напрямки за якими навчаються діти. Це військова підготовка, це обов’язково релігійне виховання і зрозуміло, що мова йде про православ’я підпорядковане РПЦ, це обов’язково сімейні патріархальні традиції. Це, до речі, дуже важливо, там постійно говорять про те, що існує лише чоловік і жінка, що чоловік, грубо кажучи, має воювати, жінка має сидіти вдома. І багато теж говорять про ЛГБТ-пропаганду, зокрема, в Україні. І обов’язково ідеологічна обробка. Це фактично три такі основи ідеологічної обробки, перша — це ідеали російського імперства (багато людей, які опікуються саме «казацтвом» на окупованих територіях України  є провідниками цієї ідеї), друге — це антиукраїнська політінформація (постійні уроки такої політінформації, які розповідають у викривленому виді все, що відбувається в Україні, про війну і т.д.). І це так зване «заказачіваніє».

Валентина Потапова, голова Центру громадянської просвіти «Альменда» про те, що не лише міноборони рф займається освітою:
«Я не казала б, що освітою займається міністерство оборони рф, бо на мій погляд — це така синергія, яка вже відбулася у рф, коли всі міністерства зараз працюють на війну. Хочу зачитати цитату міністра просвіти, яка була на початку окупації Херсонської та Запорізької областей: «необхідно перевиховувати населення шляхом впровадження цензури, репресій та придушування проукраїнських державницьких позицій в освіті та культурі. Вилучити навчальні матеріали і заборонити всі навчальні програми, які мають український зміст, тощо».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini