1 Червня, 2023, 20:00

У Медіацентрі Україна-Львів відбулася панельна дискусія на тему: Свідчення воєнних злочинів Росії проти українських дітей

Чому процес повернення викрадених росіянами дітей відбувається так повільно і чи можливо взагалі притягнути до відповідальності винних – головне питання дискусії, яка відбулася в Медіацентрі Україна-Львів. 

Головні думки з дискусії:

“Україні дуже важко повертати викрадених росіянами дітей. На сьогодні не існує дієвого механізму розв’язання цієї проблеми. Все ускладнюється тим, що Росія ігнорує будь-які рішення міжнародних організацій. Українська сторона активно збирає дані щодо злочинів, скоєних росіянами проти дітей в Україні. Найважче повертати тих дітей, котрих всиновлюють росіяни”,-  говорить Арьє Мора, представник Української правової консультативної групи, Коаліції «Україна. Пʼята ранку».

“98 дітей віком понад 12 років з-поміж внутрішньо переміщених осіб, які шукають нові сім’ї у Львові і Львівській ОТГ. На обліку Служби у справах дітей ЛМР нині 67 сімей-кандидатів, які зголосилися стати прийомними батьками. Але ми бачимо, що існує певний стереотип щодо підлітків і старших дітей з різних причин не готові брати в сім’ї. Тому ми запрошуємо звернути увагу і на цей аспект. Тому ми запрошуємо тих, які готові усиновити дитину, зголошуватися і допомогти підліткам, які вже чекають на прийомних батьків”, –  зазначив Володимир Фридрак, в.о. керівника управління “Служба у справах дітей” ЛМР.

Документування історій загиблих – вимагає делікатності і співпереживання. А пошук сенсації на смерті, завдає рідним, які переживають втрату, ще більших страждань. Як збирати інформацію про людей, яких життя обірвала війна розповіла представниця платформи пам’яті Меморіал Юлія Лозинська. Ця організація задокументувала понад три тисячі історій загиблих у війні людей. З них 160 життєписів – дитячі. Частина життєписів зроблені після звертання до журналістів рідних, які хотіли зберегти пам’ять про втрачених родичів.

📍Медіацентр розташований на вул. Руська, 20.

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:
+38 067 652 91 97

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini