Учасники брифінгу, Медіацентр Україна
6 Жовтня, 2022, 12:57

У Львові стартував Міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев»: всі кошти з продажу квитків перерахують на підтримку ЗСУ

6 жовтня у Львові стартує Міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев», втім через російсько-українську війну він дещо змінив формат. Зокрема, через безпекову ситуацію не буде традиційних вуличних  дійств, лише сценічні вистави. А всі кошти з продажу квитків перераховуватимуть на допомогу українським захисникам. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла організаторка фестивалю «Золотий лев», культурна менеджерка Львівського академічного театру Воскресіння Ксенія Федоришина. 

«Цього року ми навіть не вживаємо слово «фестиваль», оскільки святкувати ми  будемо вже після нашої перемоги і сподіваємось в наступному році провести його в повноцінному форматі. Завжди гасло фестивалю було  «Класика очима експерименту», сьогодні ж гасло фестивалю — «Зігрій солдата взимку». Оскільки це є благодійний фестиваль, всі квиточки з продажу підуть на допомогу армії, для закупівлі термобілизни для наших військових», — пояснила Ксенія Федоришина. 

За словами Ксенії Федоришиної, усі вистави  підібрані таким чином, що вони так чи інакше є рефлексіями воєнного часу.  Окрім цього, під час брифінгу, закордонні учасники фестивалю розповіли чому зважились приїхати і виступати під час війни.

«Довго дуже вагалися чи варто нам їхати зараз і ми зрозуміли, що так. Зараз дуже важливо приїхати в Україну, щоби показати, що канадські актори, канадська культурна ком’юніті стоять у солідарності разом з українськими колегами. І найголовніше це те, що в дні «Золотого лева» ми будемо робити все, що можливо, щоби допомогти військовим в їхніх потребах», — зазначив асоційований продюсер театру Theaturtle Валерій Костюк.

«На мою думку, одна з проблем, це коли інші країни не переймаються тим, що відбувається з їхніми сусідами. Саме тоді людям варто говорити про такі погані речі. Привернення міжнародної уваги є дуже важливим. І саме тому я тут», — сказав музикант українсько-канадського гурту Balaklava Blues Оскар Ламбаррі.

«Золотий лев» триватиме до 11 жовтня. Переглянути програму міжнародного театрального фестивалю можна  тут.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini