7 Квітня, 2022, 16:48

У Львові облаштовують тимчасові модульні містечка для українців, які рятуються від війни

Містечко зі 88 будиночків зводять на вулиці Уласа Самчука біля бібліотеки «Сенсотека». У цьому містечку проживатимуть приблизно 350 людей. Розкласти модульне містечко планують до кінця цього тижня.

«Ми забезпечимо тут охорону, прибирання, освітлення – все, що потрібно для нормального життя і обслуговування такого містечка. Будинки підключать до всіх мереж.  І вже з наступного тижня сюди будемо заселяти людей»- наголосив міський голова Андрій Садовий.

Загалом, містечко поблизу парку матиме 11 санвузлів, 5 душових кімнат. Тут окремо розмістять їдальню, медпункт та навіть магазин.  Як зазначив головний архітектор міста Антон Коломєйцев, містечко буде функціонувати приблизно до зими, після перемоги тут облаштують спортивний майданчик.

“Ми сьогодні зобов’язані допомогти кожному українцеві, який знаходиться у важкому часі. Зараз починається ще більша хвиля евакуації, цієї ночі та вранці приїхало до Львова 3000 людей з Краматорська та з Слав’янська. Зокрема, багато приїжджає студентів, тому ми вибрали саме цю локацію. Вона найкраща для їхньої адаптації. Адже поруч – Католицький університет, і вони можуть відчути цю атмосферу, яка є там», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як зауважив ректор Українського католицького університету, отець Богдан Прах, важливо допомогти студентам.

“Ми як університет будемо близько, подамо їм руку в цьому непростому для них часі. Можливо, хтось з них буде вчитися у нас. Для нас дуже важливо, щоб ми всі розуміли, що ми є відповідальні один за одного. Що такий час, що не треба перекладати відповідальність на когось, не треба чекати, що хтось прийде з допомогою.  Дякую, що місто вирішує питання, які треба вирішувати сьогодні», – зазначив отець Богдан Прах.

Ці модульні будинки —  допомога від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та територій. Загалом, уряд пообіцяв передати Львову загалом 300 модульних будиночків.