4 Жовтня, 2023, 17:51

У Львівській області за останній рік на 400 гектарів зросла площа садів

Майже половина з нових насаджень – це лохина і горіхові. Попит на ці види продукції доволі високий, тому і вирощувати їх з’являється все більше охочих. У Львівському департаменті агропромислового розвитку фіксують рекордний попит на державні кредити під насадження нових садів. Йдеться про кредитну програму “Свій сад”, в межах якої можна отримати до 7 млн грн на сад до 25 гектарів.

«На Львівщині 14,5 тис. гектарів насаджень ягід і фруктів. З них лише 2200 гектарів – комерційний сектор. В нас переважно вирощують 50% яблука. На другому місці – кісточкові, потім   ягоди й горіхоплідні. У фруктовому сегменті все дуже добре. Єдине, чого нам не вистачає, – це лінії швидкого заморожування. Поки що в області діє лише 11 таких ліній. Все більше кредитів, які ми допомагаємо оформляти, стосуються ліній переробки й заморожування. Це сприятиме можливості експортувати українську ягоду»,- розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Щороку на Львівщині збирають до 160 тисяч тонн і ягід фруктів. Регіон входить у п’ятірку найбільших виробників плодово-ягідної продукції в Україні. Однак область все ще більше імпортує овочів і фруктів, аніж постачає на експорт.

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini