31 Жовтня, 2022, 14:43

У  Львівській філармонії  відбудеться прем’єра електроакустичного перформансу «Голоси» за поезією Софії Ленартович

2 листопада, о 19:00, у Львівській національній філармонії відбудеться прем’єра електроакустичного перформансу «Голоси» за поезією Софії Ленартович.  Як зазначають організатори, п’ятеро митців об’єднались у театральному експерименті, щоб за допомогою електроакустичної музики й архаїчних пісень, руху й пластичності оживити вірші. Ці вірші є про теми, які близькі кожній людині. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла  авторка ідеї та тексту проєкту Софія Ленартович.

«Це тема втрати, це тема відновлення особистих кордонів без яких неможливо захистити державні, і тема повернення додому, тобто до себе. А «Голоси» — тому що ми зміксували різні форми мистецтва і таким чином хотіли оживити вірші, тобто в нас і музика і архаїчна пісня і рух, танець і це все разом виливається в такий перформанс», — пояснила  Ленартович. 

Електроакустичний перформанс  «Голоси» відбувається у рамках проєкту  «Україна–2022. Музи не мовчать», що триває з кінця березня. 

«Від кінця березня до сьогоднішнього моменту у нас уже більше 60 трасляцій. Ці трансляції ідуть на Youtube-каналі філармонії. У нас стабільно зростає статистика переглядів. В нас збільшується кількість донейтів з-за кордону, і в тому числі з України. У нас збільшується можливість підтримувати українських митців. В першу чергу, ми надаємо їм можливість представляти свої проєкти на нашому майданчику, а також ми знаходимо дуже часто фінансові можливості надавати фінансову підтримку українським митцям», — додав комерційний директор Львівської національної філармонії з питань розвитку сучасної музики Богдан Сегін.

Довідково: “Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів Львівської національної філармонії на підтримку українських музикантів під час російської воєнної агресії.  Охочі з усього світу можуть безоплатно переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас, організатори пропонують слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini