19 Січня, 2023, 16:24

У Київському енергорайоні дефіцит споживання електроенергії сягає 40%, у країні понад 20%, швидкого рішення не існує — Центр досліджень енергетики

Ситуація з електропостачанням в Україні наразі залишається складною через ворожі атаки та дефіцит у мережі. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Остання атака нанесла значної шкоди: пошкоджено загалом 9 блоків вугільних електростанцій, що дуже суттєво зараз в умовах дефіциту генеруючих потужностей, який і до того був відчутним і суттєвим. Так само були пошкодження трансформаторних підстанцій „Укренерго“. Дефіцит значний: мова йде про більш ніж 20% дефіциту загалом, а в окремих енергетичних районах він ще більший», — повідомив Харченко.

Експерт розповів про те, які енергорайони України наразі мають найскладнішу ситуацію з електропостачанням.

«Київський енергорайон має, за моїми оцінками, десь приблизно 40% дефіциту загального споживання. І швидкого рішення цієї проблеми не існує. Найскладніша ситуація — Київ і прифронтові райони. Херсон, частина Харківщини. Доволі складна ситуація на Одещині. Це найбільш уражені райони на сьогодні, найбільш складні і дефіцитні. Тут є величезні проблеми і, на жаль, той графік, який ми маємо зараз, — я би не казав, що за 2-3 тижні він суттєво покращиться. Далі дуже залежить від того, які будуть результати наступних атак», — пояснив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini