21 Квітня, 2022, 16:44

У Харкові зруйновано 1929 житлових будинків, третина мешканців залишили місто, – Терехов

Близько 30% харків’ян залишили місто. Зараз з міста можна виїхати залізницею або автомобілем, всі бажаючі мають таку можливість.

Про це на брифінгу в Медіацентрі «Україна» (Київ) повідомим міський голова Харкова Ігор Терехов.

«Приблизно 30% харків’ян  – це в основному жінки, діти, люди похилого віку – виїхали з міста. Зараз виїхати можна залізницею або автомобілем. Я особисто був на вокзалі, говорив з людьми, паніки там немає. Враховуючи можливість обстрілів процес евакуації організовано таким чином, що люди чекають на потяги у тунелі, аби не було великого скупчення на вулиці. Це, звісно, не дуже зручно, але всі, хто має таке бажання, можуть виїхати з міста», – повідомив Ігор Терехов.

Також він відзначив, що багато хто з харків’ян, які виїхали раніше, вже повертаються назад.

«Люди повертаються також, я бачу, що стає більше машин. Говорив з цими людьми, вони кажуть, що хочуть бути у рідному місті та повернулись, аби відбудовувати його після війни. Я поважаю таку позицію», – сказав Терехов.

За його словами, Харків щоденно піддається обстрілам з повітря та землі. За минулу добу ворог здійснив обстріли двох ринків та знищив житлову багатоповерхівку. 

На ринках в результаті обстрілу почались пожежі, над їхньої ліквідацією працює ДСНС.  

«Якщо раніше від обстрілів страждали ті райони, що розташовані ближче до Окружної дороги, то тепер страждає і центральна частина міста. Безпечних районів у Харкові не існує зараз. Пошкодження є у всіх районах. Людей, що залишились без житла, ми перемішуємо в школи, дитсадки, доставляємо туди гаряче харчування. Ми отримуємо велику гуманітарну допомогу від Офісу Президента, мерів багатьох міст, яким я хочу щиро подякувати – й Одесі, й Дніпру, і Вінниці. Дякую всім, хто надає гуманітарну допомогу для Харкова», – наголосив Терехов. 

За його словами, в місті в обмеженому режимі працюють магазини та аптеки, працюють всі комунальні служби.

Станом на 21 квітня в Харкові зруйновано 1929 житлових будинків.

«Місто має колосальні руйнування, це не тільки житлові будинки, багатоповерхівки – це лікарні, школи, громадські будівлі, трансформаторні підстанції, водогони, котельні тощо», – сказав Терехов. 

Він запевнив, що міські служби намагаються оперативно ремонтувати інфраструктуру. Лікарі також не полишали місто, працюють цілодобово.