Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”
27 Червня, 2023, 12:52

У червні 2023 року окупанти затримали 169 неповнолітніх –  правозахисники

Затримання на окупованих територіях відбуваються, як метод перевиховання. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”.

Вона зазначила, що про підлітків, які не підтримують політику окупантів, місцевій “владі” повідомляють  радники директорів шкіл з ідеології – це нова посада, яку ввели окупанти.

“Відомий випадок, коли на окупованій території України Запорізької області загинули неповнолітні, так ось – ця тенденція системна. Наразі окупант намагається перебити спротив неповнолітніх на окупованих територіях. За червень 2023 року відомо про 169 затримань неповнолітніх, на окупованих територіях України. Батькам цих дітей погрожують лишеним батьківських прав та депортацією дітей”, —  зазначила Ястребова.

Вона додала, що окупанти продовжують примушувати неповнолітніх відмовлятися від українського громадянства.

“Діти не погоджуються і це відразу проводить до профілактичних дій силовиків з дітьми та їх батьків, дітей намагаються зламати та відправити публічно отримувати паспорт громадянина РФ”, – додала правозахисниця.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini