12 Квітня, 2022, 18:42

У Бучі вже знайдено 403 вбитих цивільних, ідентифіковано 163 особи, 16 вважаються такими, що зникли без вісті, – мер Федорук

У Бучі на Київщині знайдено 403 тіла загиблих місцевих цивільних громадян, з них 163 вже ідентифіковані. 16 осіб вважаються таким, що зникли без вісті – про їхнє зникнення повідомили близькі. Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) розповів міський голова Бучі Анатолій Федорук.

«Маємо 403 тіла вбитих, по-звірячому закатованих. Компетентні органи проводять відповідні процедури. Сьогодні почали відкриття другого масового захоронення. 163 особи вже ідентифіковані, ми знаємо, що це за люди, де вони мешкали. Кількість загиблих буде зростати – поліція, військові, спецслужби проходять кожен квартал, кожен будинок, знаходять на приватних територіях захоронення, піднімають тіла. Залишилось зачистити ще 4 невеликих мікрорайони. 16 осіб вважаються такими, що зникли без вісті, вони довгий період часу не виходять на зв’язок. Скоріш за все, ми знайдемо їхні тіла між населеними пунктами в лісах, тому що жителі сіл Здвижівка, Бабінці, Лубянка бачили, як вороги забирали з міста і вивозили їх в місця своєї дислокації у лісовій місцевості», – сказав Федорук.

Анатолій Федорук також підтвердив дані Уповноваженої з прав людини Людмили Денісової про нові факти зґвалтування 25 жінок різного віку, проте відмовився додавати деталі, пославшись на чутливість питання та залишивши право надавати або не надавати коментарі самим постраждалим.

Розпочато відновлення критичної інфраструктури міста. До 17 квітня у Бучі планують відновити електропостачання, що дозволить запустити подачу води та каналізацію. Також цього тижня буде відновлення газопостачання.

Загалом у місті зруйновані 22 висотних будинки (2 з яких не підлягають відновленню та будуть демонтовані) і 243 приватних садиби. Обстеження будівель продовжуються.

«Жодної оселі – квартири, будинка – орки не оминули. Пограбували, залишили свої символи, знаки. Люди будуть шоковані їхнім дикунством», – додав Федорук, – «ми готуємо місто до мирного життя та до повернення громадян».

При цьому він зазначив, що після 17 квітня можна буде розглядати питання повернення тих, хто евакуювався. За словами міського голови, поліція та добровольці контролюють ситуацію в місті.

Найнебезпечнішими є зараз ліси та лісопосадки. Федорук застерігає місцевих, аби не заходили у ліси.

«Величезні території, де стояла російська артилерія, де були окопані танки та інше озброєння між Бучею, Мироцьким, Немішаєвим, Ворзелем і в районі Блиставиці плюс Звижівка-Бабинці. Та велика кількість замінувань. Заходити заборонено в ліси, лісосмуги, де бували російські окупанти, категорично заборонено», – додав Федорук.