фото facebook Маріупольська міська рада
10 Травня, 2022, 15:04

У бомбосховищах «Азовсталі» можуть залишатися цивільні — міський голова Маріуполя

Потрібен стійкий режим тиші, щоб перевірити, чи залишилися цивільні у бомбосховищах заводу «Азовсталь». Про це під час брифінгу у  Медіацентрі Україна заявив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. 

«Щоб можна було на 100% сказати, чи завершилася евакуація цивільних, треба стійкий режим тиші. Адже наші військові мають піти по бомбосховищах і перевірити, чи є там люди. А такої змоги росіяни не дають. Ми припускаємо, що цивільні, які чекають на евакуацію, там можуть бути», — каже міський голова Маріуполя

Решта мирних мешканців Маріуполя, за словами Бойченка, не змогли доєднатися до двох евакуаційних місій, якими днями вивозили людей із «Азовсталі».  

«Росіяни визначили місця для посадки маріупольців, які мали приєднатися до першої місії. І, на жаль, в жодному пункті війська рф не дали автобусам зупинитися та забрати людей. Маріупольці гуртувалися, чекали на цю евакуацію, вони 3 дні стояли й так і не поїхали на підконтрольну частину України. Друга місія минула за таким самим сценарієм. Тисячі людей зібралися, але, на жаль, росіяни не дали їм сісти до евакуаційних автобусів. Також не дали цивільним авто доєднатися до колони. Тобто росія не виконує умов, які сама ж і пропонує», розповів Вадим Бойченко.

За його словами, ситуація у місті залишається дуже складною. Після того, як завершилися евакуаційні місії, почалися жорсткі бої. «Азовсталь» продовжують атакувати наземною артилерію, авіацією та з кораблів.

Нагадаємо, під час першої евакуація цивільних з «Азовсталі», яка розпочалася 1 травня, до Запоріжжя вдалося вивезти 156 людей. 6 травня з “Азовсталі” вдалося забрати ще 50 жінок, дітей та літніх людей. Того ж дня під час евакуації мирних жителів з бомбосховищ заводу росіяни вбили 3 українських захисників. Ще 6 отримали поранення.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini