Команда проєкту UkrSocStandart, Медіацентр Україна-Укрінформ
27 Березня, 2023, 16:50

У близько 60% маріупольців, які виїхали з міста, є ймовірність присутності ПТСР – дані дослідження

Згідно з даними дослідження маркетингової агенції UkrSocStandart, яке проводилося з грудня 2022 року по березень 2023 року, від 51% до 60% евакуйованих маріупольців, могли зіштовхнутися з посттравматичним стресовим розладом.

Такі дані озвучив керівник проєктів UkrSocStandart Под’ячев Денис під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ дослідження: «Як блокада Маріуполя вплинула на людей».

Автори дослідження зазначили, що воно проводилося онлайн, розміщенням посилання на опитувальник в пабліках Facebook, Telegram, Viber та головних ЗМІ міста. Вибірка склала 1094 інтерв’ю.

Так, згідно з даними дослідження, в людей, які пережили блокаду, доволі поганий стан здоров’я.

«60% опитаних фіксували в себе симптоми розладів, що можуть бути викликані  ПТСР. Люди з розладами ПТСР приблизно вдвічі більше сигналізують про симптоми тахікардії, неврозу шлунку та задишки», – повідомив Денис Под’ячев.

Він наголосив, що опитані показують низький рівень суспільної адаптації на новому для себе місці.

«Лише половина опитаних вказала, що змогла вирішити питання постійного житла і близько 40% опитаних – що змогли вирішити питання постійного місця роботи. Менш як 1/3 Опитаних хотіли б залишитися на постійне місце проживання там, де вони наразі перебувають. 44,5% не ставлять жодних короткострокових цілей».

Денис Под’ячев зазначив, що в ході дослідження виявлено двосторонній зв’язок між наявністю ПТСР з одного боку та появою нових хронічних захворювань, частою зміною місця проживання та невирішеним питанням місця роботи з іншого. 

«Тобто з одного боку наявність ПТСР ускладнює вирішення цих питань, викликає проблеми зі здоров’ям. Але можливий і зворотний зв’язок, коли всі ці згадані наслідки та проблеми продовжують у людини ПТСР. І це дозволило нам застосувати певну регресійну модель, що ПТСР залежить від невирішення певних питань у людей надалі. Тобто це продовжує проблемний психологічний і фізичний стан людей. Це – найважливіший наш висновок з дослідження».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini